Kalıcı Su Dalgası mı Permalı Saç mı Sizce

Kalıcı Su Dalgası mı Permalı Saç mı Sizce

Dalgalı saçlar her bayanın hayalidir. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren dalgalı saç modellerini biz de bir sürü seviyoruz! Dalgalı saçların yapılışı kolay olsa da sabit kalması bir sürü zor… Saçlarını dalgalandırdıktan bir saat daha sonra düşen dalgalar öyle ki koca bir zaman kaybına ne sebeple oldu.

Peki, dalgalı saçlarını daha uzunca süre hacimli ve dolgun gösterecek önerilerimiz var desek? Uzunca süre daimi dalgalı saç modeli amaçlı sana süper bir ipucu kılavuzu hazırladık. Aşağıdaki önerilerimizden yardim alarak uzunca süre daimi dalgalarını keyfini çıkarabilirsin!

bir.Buklelerini sabitle

Saçlarını maşa ya da fön makinesiyle dalgalandırdıktan daha sonra anında aşağıya gerçek özgür bırakmamalısın. Unutma, saçların hangi biçimde soğursa o biçimde kalır. Saçlarının uzunca süre dalgalı görünmesi amaçlı dalgalandırdığın saçı parmağına sarıp burgu haline getir ve tel tokayla saçlarına sabitle. Böylelikle 10-15 dk bekleyerek saçlarının soğumasını sağlayabilirsin. Tel tokaları çıkardığın anda saçlarının dalgalarına bayılacak ve uzunca süre bozulmayan saç modelinin keyfini ortaya çıkarmak amaçlı can atacaksın!

Editörün önerisi: Şayet saçlarının bukle halinde soğumasını bekleyecek vaktin yoksa saçlarını tel tokayla sardıktan daha sonra saç kurutma makinesinin ilgisiz bölümünü ayarla ve saçlarını ilgisiz havayla soğutmayı dene. Çok kolay ve gösterişli meydana gelen bu metot yardımıyla saçlarını anında dalgalandırabilir ve dalgalarının tadını gün boyu üstelik birden çok gün dahi çıkarabilirsin.

2.Doğru şekillendirici mahsulleri kullan

Uzun süre daimi dalgalı saçlara varmak amaçlı gerçek saç şekillendiricileri kullanmalısın. Gerçek mahsulleri kullanırken saçlarının yoğunluğuna göre kullanacağın ürün miktarını ayarlamayı da unutmamalısın. Saçlarında daha natürel dalgalar yaratmak istiyorsan saç köpüğü kullanmanı öneriyoruz. Saç köpüğü bilhassa plaj dalgası yaratırken çok kolay bir uygulama sağlıyor.

Saçlarını daha yüklü bir biçimde sabitlemek ve hemen hemen kıpırdamasına dahi müsaade vermemek istiyorsan da saç jölesi senin tercihine uyumlu bir ürün olacaktır. Tutuculuğu yüksek saç jölesini kullandıktan daha sonra saç telinin kıpırdadığını dahi göremeyebilirsin.

Editörün önerisi: Isıyla şekillendirmeden öncesinde saçlarının kayıp görmemesi amaçlı kesinlikle ısıdan koruma amaçlı bir saç bakım ürünü kullanmalısın.Komple Onarıcı 5 İkili Bakım İksiri ile saçlarının ısıdan savunmasını sağlayabilirsin.


(Durulanmayan Bakım )

3.Doğru fön makinesine mevduat yap

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi esasında birbirinden çeşitli cihazlardır. Fön makinesi, saç kurutma makinesine göre daha güçlüdür. Şayet saçlarını fön makinesiyle şekillendirmek istiyorsan 2200 Watt ve üstünde meydana gelen mahsulleri tercih etmelisin. Şayet kalın telli saçların varsa en az 2500 Watt’lık fön makinelerini satın almalısın. Saç kurutma amaçlı makineler çoğunlukla 1200-1500 Watt içerisindedir. Bu güçte bir makineyle saçlarını şekillendirmen birçok olası olmayacaktır.

4.Saç maşasının kalınlığı önemli

Saçlarını dalgalandırmak amaçlı saç maşası kullanıyorsan en bir sürü itina göstermen konu saç maşasının kalınlığıdır. En ince saç maşasının kalınlığı 13 cm. civarındadır. Bu stil saç maşalarıyla ince bukleler yapabilirsin. Kıvır kıvır saç modellerini beğeniyorsan da 13 cm. saç maşası senin amaçlı uyumlu olacak.

Su dalgası benzeri natürel dalgalar istiyorsan kalın saç maşası kullanmalısın. 32-38 cm arasındaki saç maşaları daha kalın ve hacimli dalgalar yaratır.

5.Güçlü tutuşlu bir saç spreyi şart!

Her saç modelinde meydana geldiği benzeri dalgalı saç modellerinin de sabit kalması amaçlı kuvvetli tutuşlu bir saç spreyi kullanmalısın. Saçlarının gün boyu hem bir dalgalı, hem bir de hacimli görünmesini istiyorsan Sabitleyici Sprey’den destek alabilirsin.

Uzun süre daimi dalgalar amaçlı ekstra öneriler:

Bütün her şeyi denedin ve halen dalgaların anında sönüyorsa sıkıntı saçların demektir! Yıpranmış saç telleri anında söner ve zor şekil alır. Bunun önüne geçmek amaçlı saç tellerine gerçek bakımı yaparak onarmalısın. Saçlarını onarmak amaçlı haftada iki kere onarıcı saç maskesi yapmanı öneriyoruz. Gündelik saç bakım rutininde gerçek şampuan ve saç kremi ikilisini de kullanmak ehemmiyetlidir. İhtiyacına göre şampuanı tercih ederek saçlarına gerçek bakımı yapmalısın.

Saçların bir sürü pek yıpranmış, kayıp görmüşse maşa benzeri ısıyla şekil veren aletlere bir müddetliğine ara vermeni öneriyoruz. Yüklü ısı uygulamak saç tellerini iyice zayıflatabilir. İlla ketkileyici, dalgalı saçlar istiyorsan, şekillendirici köpüğü saçlarının uç ve boylarına uygulayarak ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde edebilirsin.

Keşfet

Saçlarının uzunca süre dalgalı görünmesini istiyor ama bunu kolay biçimde uygulamak istiyorsan da gece uyumadan öncesinde nemli saçını örerek uyuyabilirsin. Saçlarının uç ve boylarına öncesinde Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi uygula, daha daha sonra saçlarını ör. Sabah uyanıp örgüleri açtığında saçların kendiliğinden dalgalı olacaktır. Bu dalgaları saç spreyiyle sabitledikten daha sonra en azından bir gün süresince bozulmayacağına emin olabilirsin!

 

 

iri su dalgası saç modeli,

su dalgası saç modelleri 2017,

su dalgası saç nasıl yapılır,

kalıcı su dalgası saç modelleri,

su dalgası saç modelleri 2018,

örgülü su dalgası saç modeli,

su dalgası kısa saç,

su dalgası saç maşası,

Bir cevap yazın