Kulak Delme İşleminde Neler Dikkat Etmeliyiz

Kulak Delme İşleminde Neler Dikkat Etmeliyiz

Hayatımızın içinde yer alan kulak deldirme bir çok kişi için kabusa döndüğü zamanlar olmuştur .Gelişi güzel bir şekilde yapıldığı zaman kulak deldirme işlemi acı soncular veriyor bu sebepten dolayı size kulak deldirme yaptırdığınızda yapılması gerekenler hakkında bazı bilgiler vererek bilgilendirmeye çalışacağız Kaç Yaşında Kulak delinmesi Lazım Okuyacağınız bilgileri yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bir Ata Sözü Derki Buda kulağı na küpe olsun söyleyerek başlıyoruz

Sadece temiz ellerle kulaklarınıza ve küpenize dokunun.
Kulak memesi deliğini her 2 yandan temizleyin ve bunu gün içerisinde en az 2 defa yapın.
Studex Kulak Bakımı solüsyon ya da jelini kullanın.
Küpenizi sağa ve sola 180 derece (1/2 hız) 2 ya da üç defa çevirin.
Bu silme sürecinde kulağınızı kuru tutmaya çalışın.


Nelerden Uzak Durmalıyız

Gerekli olmadıkça kulağınıza ve küpelerinize dokunmayın. Küpelerinizi çıkarmayın.
Küpe klipsinizi kulak memesini sıkacak biçimde öne gerçek itmeyin. Klips bir bir sürü defa gökyüzü alacak biçimde konumunu korumalıdır. Bu iyileşme sürecini kısaltır. Kulak delme küpelerimiz de klipsini yerini tespit eden kısım mevcuttur.
İyileşme sürecinin hızlanması amaçlı neler yapabilirsiniz.?

Küpelerinizi en az 6 hafta takılı bırakın. Eğer kıkırdak küpesi ise 12 hafta kalmalıdır. Bu süre ardından istediğiniz ağı olmayan küpeleri kullanabilirsiniz.
5 ay süresince (Kıkırdak bölgesi 12 ay) az arkalı küpeler kullanınız.Kanca tasarımlı küpeleri tercih etmeyiniz. Küpe materyalleri hipoalerjenik cerrahi sert, titanyum ya da altın olmalıdır. Studex Sensitive ve Studex Select ürün grupları bunun amaçlı tasarlanmıştır. Kıkırdak bölgesi amaçlı barbells tasarımları tavsiye ederiz.
Saç spreyi, şampuan ve sabunla teması epeyce temkinli biçimde yapın ve bol su ile durulayın. Studex solüsyon ya da jeli yıkama işleminden sonra kullanın.
Az miktarda şişme ya da kırmızılık delme işleminden sonra oluşabilir. Bu normal bir süreçtir ve 48 saat içinde geçecektir. Eğer beklenmeyen bir biçimde acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sıhhat kuruluşuna ya da hekiminize danışın.


Kıkırdak Bölgesi İçin Özel Tavsiyeler

Kulağın kıkırdak bölgesi naturel yapısından ötürü delme işlemi sonrası iyileşme sürecinde belli bir zaman ek olarak uyarı gerektirir. Kulak memesine yönelik kıkırdak bölgesi ek olarak geç iyileşir(3 Ay).

Kıkırdak kısmında delme işleminde şişme ve kızarıklık bir sürü ek olarak hızlı oluşu ve bu normaldir. Bu 48 saatlik süreç içerisinde geçecektir. Eğer beklenmeyen bir biçimde acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sıhhat kuruluşuna ya da hekiminize danışın.
Dikkat : Kıkırdak kısmında oluşabilecek komplikasyonları lütfen hafife almayın. Bu kıkırdak bölgenizde daimi yaraya ne sebeple olabilmektedir. Doktorunuza ya da sıhhat müesseselerinin tedavilerini lütfen tam anlamıyla uygulayın.

Bir cevap yazın