Anne Sütünü Artırmanın Yolları

Anne Sütünü Artırmanın Yolları

Bir Çok Bayanda bebeklerini doyurma noktasında yeterli sütü olmadıklarından dolayı emzirme noktasında sorunlar yaşamaktadır Anne sütünün bol olmasına etken emziren annenin beslenmesi noktasında doğru besin tüketmesi çok önemli bir etkendir .Bebeklerin anne sütü alması sağlıklı gelişmesi için önemli besin kaynağıdır.Sütünüzü artırmak sizin elinizde Sizler Anneler Ne kadar sağlıklı ne kadar doğru besin tüketirseniz bebeğinizde o kadar sağlıklı ve düzgün beslenmesi demektir.

Sağlıklı bir bebek yetiştirmek için sizlerin Doğru Beslenmesi Gerekmektedir

Beslenme ve Rejim Uzmanı hem bir de  Emzirme Danışmanı  sizler amaçlı kadın sütünü artırmanın 3 temel kuralından bahsetti!

Anne Sütü Nasıl Artar

Birinci Kural: Bebeğinizi bol bol emzirmek!
Emzirme çağında prolaktin hormonu süt imalatını olanağı sağlar. Siz bebeğinizi ne civarı emzir irseniz, ne civarı istek olursa o civarı bir sürü süt üretir. Bu nedenle kadın sütünü artırmak amaçlı bebeğinizi bol bol emzirmelisiniz.

ikinci Kural: Kendine itimat Sütüne İnan!
Emzirme çağının 2. hormonu meydana gelen oksitosin belli bir süre nazlı bir hormon. Annenin ruhsal, baskı bakımından, negatif düşüncelerinden direk etkileniyor. Oksitosin, bir sevgi bir mutlu olmak durumu. Bu sebeple

Üçüncü Kural: Bol Bol Sıvı/akışkan Tüket, Kalifiye Beslen!
Emzirme çağında kadın sütünü artırmanın en mühim karayolu sıvı/akışkan tüketimidir. Bizim de en kıymetli sıvımız suyumuzdur. Bu nedenle zaman içinde bol bol su tüketelim ve sıvı/akışkan alımımızı hem bir kalsiyum hem bir probiyotik takviyesi tarafından süt benzeri ayran benzeri kefir benzeri zengin kaynaklar ile destekleyelim.

Anne sütü, bebeğiniz için en önemli, en uygun besindir. Her zaman taze, temiz ve bebeğe verilmeye hazırdır; bu yüzden emzirme ucuz ve basit bir yöntemdir. Üretilen en sağlıklı besin dahi anne sütünü taklit edilebilecek yapıda geliştirilemez. Anne sütü ilk 6 ay boyunca bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılar. Bebeğinizi tüm hastalıklardan korur, duygusal bağınızı güçlendirir.

anne sütü yemekten kaç saat sonra oluşur,

anne sütü nasıl artar yiyecekler,

anne sütü nasıl oluşur ,

anne sütü rengi,

anne sütü memede bozulurmu,

anne sütünün kendiliğinden akması,

anne sütü nasıl saklanır,

memede süt kaç saatte birikir,

Bir cevap yazın